Resultater fra fylkesmesterskap 15m (Hedmark) 09-11.12.2016

Mesterskap: 

Rekrutt: 1. Jørn Strypet, Alvdal 346, 2. Markus Lauritzen, Sørskogbygda 346, 3. Aurora Beate Myrset, Elverum 345, 4. Ida Andreassen Berg, Sørskogbygda 345

Eldre rekrutt: 1. Øyvind Lauritzen, Sørskogbygda 350, 2. Herborg Flikkerud, Nord-Odal 349, 3. Andrea Svendsberget, Åmot 348, 4. Soland Henningsmo, Dalsbygda 348, 4. Jens Olav Lindberg, Nord-Odal 348

Junior: 1. Viktor Rasmussen, Stange og Romedal 348, 2. Vegard Sveen Nordhagen, Elverum 348, 3. Mari B Løvseth, Løiten 347, 4. Theodor Enok Bakken Skramstad, Åmot 347, 4. Emil Nygårdseter, Kongsvinger og Omegn 347

V65: 1. Tore Hartz, Elverum 350, 2. Jon Arne Løvseth, Tangen 348, 3. Kåre Lunderbye, Eidskog 347

V73: 1. Finn Tøraasen, Jordet og Tenaasen 350, 2. Finn Ragnar Berg, Sørskogbygda 345, 3. Arnold Olsen, Osen 343, 4. Rolf Lutnæs, Trysil 343

Klasse 1: 1. Per Harald Svendsberget, Åmot 250, 2. Marianne Myki, Løiten 249, 3. Eli Lunde, Tangen 247

Klasse 2: 1. Simen Johnsrud, Grue 344, 2. Ida Mari Engevold, Stange og Romedal 343, 3. Geir Ove Leine, Lismarken 335, 4. Anna Christine Bakken, Åsheim 335

Klasse 3-5: 1. Ole Magnus Bakken, Løiten 348, 2. Rune Vandevjen Olsen, Nord-Odal 347, 3. Sindre Nordvik, Brumunddal 346, 4. Cathrine Brevig Berg, Sørskogbygda 345, 5. Roger Nilsen, Tynset 345

V55: 1. Egil Wikan, Nora 344, 2. Arild Solvang, Jordet og Tenaasen 344, 3. Yngve Sannvoll, Åsnes 344, 4. Erik Skaug, Åsheim 344

Hovedskyting: 

Klasse ASP: 1. Elise Aaslie, Åslia 211, 2. Anton S Bratvoldengen, Stange og Romedal 243, 3. Sivert Edvardsen, Lismarken 234, 4. Emma Grønaker Surèn, Våler 217, 5. Marte Haug, Elverum 243, 6. Marena Aurora Roen Jota, Jordet og Tenaasen 241, 7. Maren Jule, Våler 223, 8. Eirik Sjøløkken, Elverum 238, 9. Vetle Øverland, Lismarken 175

Klasse R: 1. Jørn Strypet, Alvdal 247, 2. Aurora Beate Myrset, Elverum 247, 3. Markus Lauritzen, Sørskogbygda 247, 4. Ida Andreassen Berg, Sørskogbygda 245, 5. Oda Flikkerud, Nord-Odal 244, 6. Andre Sletli, Tangen 242, 7. Benedicte C. Bergstrøm, Nord-Odal 241, 8. Christoffer Grafsrønningen, Elverum 241, 9. Aksel Henningsmo, Dalsbygda 241, 10. Tora Torkelsdatter Strøm, Eidskog 240, 11. Frida Helseth Nordby, Tangen 239, 12. Geir Ove Trogstad, Kongsvinger og Omegn 238, 13. Bjørnar Melhuus, Elverum 232, 14. Rafael Aurbekkholen, Grue 231, 15. Agnes Christophersen, Lismarken 230, 16. Mathis Christiansen, Grue 227, 17. Ingrid Bråten Aarskog, Grue 212

Klasse ER: 1. Herborg Flikkerud, Nord-Odal 250, 2. Øyvind Lauritzen, Sørskogbygda 250, 3. Andrea Svendsberget, Åmot 249, 4. Soland Henningsmo, Dalsbygda 249, 4. Jens Olav Lindberg, Nord-Odal 249, 6. Maina Kristin Roen Jota, Jordet og Tenaasen 248, 7. Lars Magne Lundby, Stange og Romedal 248, 7. Simen Karinus Lang-Ree, Sørskogbygda 248, 9. Amund Rønningen, Brumunddal 247, 10. Marte Marie Engebretsgård, Åsheim 247, 11. Ruben Myrset, Elverum 247, 12. Oda Andreassen Berg, Sørskogbygda 246, 13. Sander Harildstad, Lismarken 246, 13. Per Nylund Rasen, Stange og Romedal 246, 15. Klara Taugl, Søndre Odalen 246, 16. Hanne Rytterager Oliversen, Stange og Romedal 246, 17. Iver Nordvik, Brumunddal 245, 18. Sigurd Opsahl Gjermshus, Nord-Odal 245, 19. Kjersti Johanne Sjøli, Løiten 244, 20. Stine Sletli, Tangen 244, 21. Aleksander A. Kolstad, Sørskogbygda 243, 22. Amund Wardberg Høiby, Lismarken 243, 23. Ola Myki, Løiten 241, 24. Mari Berger, Søndre Odalen 239, 25. Espen Nedgården, Sørskogbygda 236, 26. Eskil Haugen, Lismarken 235, 27. Syver Gylstrøm Bakstad, Stange og Romedal 235, 28. Ingmar Østeberg, Våler 228, 29. Anna Bredvold, Åsnes 221

Klasse J: 1. Vegard Sveen Nordhagen, Elverum 249, 2. Viktor Rasmussen, Stange og Romedal 248, 3. Theodor Enok Bakken Skramstad, Åmot 247, 3. Emil Nygårdseter, Kongsvinger og Omegn 247, 5. Mari B Løvseth, Løiten 247, 6. Åshild Tovseth Vatne, Nord-Odal 245, 7. Aina Helseth Nordby, Tangen 245, 8. Jørgen Brukstuen, Lismarken 242, 9. Victoria Bråten Aarskog, Grue 242, 10. Seline Bergerengen Holm, Nordskogbygda 242, 11. Martin Strypet, Alvdal 239, 12. Marthe Køhl, Elverum 239, 13. Ola Storsveen Storbæk, Løiten 235

Klasse V65: 1. Tore Hartz, Elverum 250, 2. Per Olav Faldbakken, Stange og Romedal 248, 2. Kåre Lunderbye, Eidskog 248, 4. Jon Arne Løvseth, Tangen 248, 5. Åge Sætre, Løiten 247, 6. Endre Strøm, Eidskog 246, 7. Birger Holtet, Åslia 246, 8. Knut Løvåsen, Trysil 244, 9. Oddvar Bjerktun, Åslia 244, 10. Wiggo Melbye, Roverud 243, 11. Kjell Løvåsen, Trysil 243, 12. Rolv Baadshaug, Brumunddal 243, 13. Rune Sørlie, Åsnes 242, 14. Arne Helseth, Tangen 242, 15. Kristian Risbakken, Fjeld 241, 16. Kjell Vestmo, Trysil 241, 17. Knut Nordnes, Nordskogbygda 237, 18. Harald Brænden, Åsheim 233

Klasse V73: 1. Finn Tøraasen, Jordet og Tenaasen 250, 2. Finn Ragnar Berg, Sørskogbygda 247, 3. Arnold Olsen, Osen 245, 4. Rolf Lutnæs, Trysil 245, 5. Leif Grøndahl, Løiten 244, 6. Jon Erik Lund, Stange og Romedal 244, 7. Martin Ottershagen, Jordet og Tenaasen 243, 8. Lars Jota, Osen 243, 9. Henrik Neskvern, Grue 242, 10. Oddleif Drevsjømoen, Fjeld 241, 11. Thor Erik Storholm, Osen 240, 12. Kjell Neskvern, Tørmoen 240, 13. Arild Bratvoldsengen, Stange og Romedal 240, 14. Erik Hamre, Eidskog 240, 15. Sigmund Taugbøl, Eidskog 239, 16. Johnny Eriksen, Grue 239, 17. Arne Molberg, Våler 236, 18. Per Ola Engernes, Eidet 233, 19. Odd Arne Køhl, Elverum 229

Klasse 1: 1. Per Harald Svendsberget, Åmot 250, 2. Marianne Myki, Løiten 249, 3. Eli Lunde, Tangen 247, 4. Per Gunnar Bjørnstad, Sørskogbygda 244, 5. Kjetil Rønningen, Brumunddal 242, 6. Knut Arild Nedgården, Sørskogbygda 242, 7. Bjørn Sigurd Gjermshus, Grue 239, 8. Åse Nafstad Ruud, Tangen 205

Klasse 2: 1. Ida Mari Engevold, Stange og Romedal 246, 2. Simen Johnsrud, Grue 245, 3. Britt K. Østli, Stange og Romedal 240, 4. Hågen Strypet, Alvdal 239, 5. Stein Surén, Sørskogbygda 239, 6. Arne Larsen, Løiten 238, 7. Anna Christine Bakken, Åsheim 238, 8. Margit Hagen, Grue 237, 9. Geir Ove Leine, Lismarken 237, 10. Frank Ove Engebretsgård, Åsheim 233

Klasse 3: 1. Christian Køhl, Elverum 241, 2. Aina Tangen, Stange og Romedal 240, 3. Sivert Opsahl Gjermshus, Nord-Odal 240, 4. Hans Kristian Lundby, Stange og Romedal 239, 5. Morten Dølhaug Reinertsen, Alvdal 239, 6. Sofie Bårdseng Løvseth, Løiten 237, 7. Arne Liengen, Sørskogbygda 237, 8. Ida Johnsrud, Grue 234, 9. Ole Tomas Høisen, Nora 233, 10. Even Kjernåsen, Åsheim 230, 11. Tommy Voll, Nord-Odal 229, 12. Rune Botten, Løiten 226, 13. Bjørn Ola Bredvold, Åsnes 226, 14. Kristin Christophersen, Lismarken 223, 15. Kevin S. Løveng, Løiten 216

Klasse 4: 1. Marius Liengen, Sørskogbygda 241, 2. Einar Myki, Løiten 241, 3. Morten Grønvold, Åsheim 240, 4. Frank Nordhagen, Elverum 240, 5. Marianne Helseth, Tangen 240, 6. Endre Arntsen, Løiten 240, 7. Anders Nedgården, Sørskogbygda 239, 8. Rune Flikkerud, Nord-Odal 239, 9. Jan Erik Linderud, Elverum 238, 10. Oda Bårdseng Løvseth, Løiten 238, 10. Sara Bråten Aarskog, Grue 238, 12. Trond Stensbøl, Roverud 238, 13. Karl-Åge Harviken, Elverum 238, 14. Kjetil Andre Oliversen, Stange og Romedal 237, 15. Bente Svehagen, Elverum 236, 16. Torill Engevold, Stange og Romedal 236, 17. Anniken Moseng Ryen, Dalsbygda 236, 18. Anne Beate Engebretsen, Øvre Rendal 232, 19. Torkel Strøm, Eidskog 232, 20. Lena Amundsen, Lismarken 232, 21. Sindre Grønås, Våler 231

Klasse 5: 1. Ole Magnus Bakken, Løiten 250, 2. Rune Vandevjen Olsen, Nord-Odal 247, 3. Sindre Nordvik, Brumunddal 246, 4. Cathrine Brevig Berg, Sørskogbygda 245, 5. Roger Nilsen, Tynset 245, 6. Øystein Johnsen, Stange og Romedal 245, 7. Jens-Kristian Larsen, Løiten 245, 8. Hans Runar Kojedal, Røros 244, 9. Katrine Aannestad Lund, Elverum 244, 10. Bent Ove Bredal Løvåsen, Trysil 244, 11. Lars Guldbrandsen, Eidskog 244, 12. Kjell Ivar Brustad, Eidskog 243, 13. Einar Grønvold, Åsheim 243, 14. Arne Erik Christophersen, Lismarken 242, 15. Ingeborg Lundby, Stange og Romedal 242, 16. Simen Bredvold, Åsnes 242, 17. Sverre M Frøshaug, Løiten 242, 18. Anita Lundby, Stange og Romedal 241, 19. Lise Faldbakken, Stange og Romedal 240, 20. Jan- Eivind Skjæret, Jordet og Tenaasen 237, 21. Odd Ivar Pedersen Lang-Ree, Elverum 236, 22. Bengt Olav Berg, Sørskogbygda 235, 23. Per Egil Storsveen, Løiten 231

Klasse V55: 1. Arild Solvang, Jordet og Tenaasen 246, 2. Erik Skaug, Åsheim 246, 3. Egil Wikan, Nora 245, 4. Yngve Sannvoll, Åsnes 245, 5. Bjørn Myrset, Elverum 243, 6. Per Kristian Lønhøiden, Eidskog 242, 7. Idar Moseng, Nora 241, 8. Lars Ole Nygaard, Åmot 240, 9. John Einar Gulbrandsen, Eidskog 232, 10. Per G. Østli, Stange og Romedal 231

Lagskyting: 

lag R/ER/J: 1. Elverum 1, 743 (30*) (Vegard Sveen Nordhagen (J), 249 (12*) , Aurora Beate Myrset (R), 247 (10*) , Ruben Myrset (ER), 247 (8*) ), 2. Stange og Romedal, 742 (31*) , 3. Lismarken, 731 (20*) , 4. Elverum 2, 712 (12*) 

lag 3-5: 1. Løiten, 737 (24*) (Ole Magnus Bakken (5), 250 (11*) , Jens-Kristian Larsen (5), 245 (7*) , Sverre M Frøshaug (5), 242 (6*) ), 2. Stange og Romedal 1, 727 (25*) , 3. Elverum 1, 725 (27*) , 4. Sørskogbygda, 725 (26*) , 5. Stange og Romedal 2, 720 (20*) , 6. Åsheim, 713 (24*) , 7. Elverum 2, 712 (16*) 

Lag Veteran: 1. Elverum, 722 (34*) (Tore Hartz (V65), 250 (14*) , Odd Arne Køhl (V73), 229 (9*) , Bjørn Myrset (V55), 243 (11*) ), 2. Stange og Romedal, 719 (24*) 

Samlagskyting 3-5: 1. Hedmark, 983 (33*) (Ole Magnus Bakken (5), 250 (11*) , Jens-Kristian Larsen (5), 245 (7*) , Sverre M Frøshaug (5), 242 (6*) , Sindre Nordvik (5), 246 (9*) ), 2. Solør 1, 967 (27*) , 3. Østerdal 1, 965 (32*) , 4. Østerdal 2, 959 (27*) , 5. Nord-Østerdal, 958 (22*) 

Samlagskyting R/ER/J: 1. Østerdal 1, 991 (54*) (Vegard Sveen Nordhagen (J), 249 (12*) , Theodor Enok Bakken Skramstad (J), 247 (14*) , Andrea Svendsberget (ER), 249 (14*) , Oda Andreassen Berg (ER), 246 (14*) ), 2. Hedmark, 990 (43*) , 3. Solør, 986 (45*) , 4. Østerdal 2, 976 (26*) 

Samlagskyting Veteran: 1. Østerdal, 983 (40*) (Tore Hartz (V65), 250 (14*) , Finn Tøraasen (V73), 250 (12*) , Bjørn Myrset (V55), 243 (11*) , Lars Ole Nygaard (V55), 240 (3*) ), 2. Solør 1, 977 (25*) , 3. Hedmark, 972 (35*)